Co jest po tamtej stronie?

Był sobie pewien Chińczyk. Był dobrym człowiekiem, który osiągnął zaawansowany wiek. Wiedział, że zbliża się chwila, kiedy będzie musiał odejść z tego świata. Był ciekaw, co jest po tamtej stronie. Poprosił Siłę Wyższą o to, aby mógł przekonać się jak jest w niebie, a jak w piekle.

Ponieważ był dobrym człowiekiem Wyższa Siła wyraziła zgodę. Poszedł do piekła, a potem do raju, następnie wrócił na Ziemię i spotkał się z mieszkańcami własnej wsi, którzy przywitali go tłumnie chcąc dowiedzieć się prawdy.

„Wiecie co? Najpierw byłem w piekle, a tam wielka sala, w sali wielkie stoły suto zastawione potrawami, a wokół stołów siedzą ludzie. Tyle, że oni są trochę odsunięci od stołów i nie mogą sięgnąć po żywność rękoma. Mogą sięgnąć po nią tylko długimi dwumetrowymi pałeczkami. Ci ludzie są źli, smutni i zdenerwowani, bo nie mogą tak długimi pałeczkami nabrać żywności do ust.

Później poszedłem do nieba. Tam jest dokładnie tak samo: wielka sala, pięknie nakryte stoły, a wokół nich siedzą ludzie. Też są trochę oddaleni od stołów i mają długie pałeczki. I wszyscy są szczęśliwi. Wiecie dlaczego? Ponieważ tymi pałeczkami nabierają jedzenie i karmią siebie nawzajem.”

Uściski ♥

ps. to jakiś cytat, nie pamiętam skąd

 

Reklamy

0 komentarzy dotyczących “Co jest po tamtej stronie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: