Dlaczego powinieneś się uśmiechać?

Roześmiana dziewczyna to jeden z najpiękniejszych widoków w ogóle.

Szczery uśmiech i prawdziwa radość to cudowne doświadczenie.

Ale często mamy tendencje do zapominania o tym. Stresujemy się, bo jutro musimy iść do pracy, bo trzeba zapłacić rachunki, bo znów wybuchła jakaś kłótnia na facebooku…

Więc już nie odwiedzaj miejsc w sieci, gdzie spotykają cię przykrości. Pamiętaj, że podczas takiej kłótni wszyscy noszą w sobie negatywne emocje i w gruncie rzeczy to ich problem. A niech się tym udławią…

Spójrz na wszystko pozytywnie. Idziesz do pracy, by utrzymywać siebie i swoich bliskich. Tysiące lat temu musiałbyś ganiać za dziką zwierzyną i to tylko do czasu, aż sam stałbyś się ofiarą. Więc czy naprawdę jest ci aż tak źle?

Po pracy będziesz miał czas na własne zainteresowania i spotkania z bliskimi ludźmi. No i z pracy masz pieniążki na fasolki i brokułki 🙂

Jest tysiąc powodów, by być szczęśliwym i znacznie mniej, by się martwić. Żyjemy coraz dłużej, granic coraz mniej, a pięknych dziewczyn wokół mnóstwo się kręci.

No więc dlaczego powinieneś się uśmiechać?

Uśmiech zmienia nastrój innych osób

jak-byc-szczesliwym

Wyobraź sobie, że w danym pomieszczeniu znajduje się jakaś osoba lub kilka osób. Wchodzisz do tego pomieszczenia z uśmiechem i jaka jest reakcja?

Jeśli to nieznajoma osoba to odwzajemni uśmiech. Jeśli to ktoś znajomy:

– No co ty dzisiaj taki wesoły? – zapyta sam z uśmiechem.

Uśmiech zmienia nastrój innych osób, pomaga uwolnić się od napięcia i negatywnych emocji.

Uśmiech robi różnicę. Powoduje, że nieznajome osoby nabierają mniejszego dystansu.

Uśmiech zmienia twój nastrój

Jeśli czujesz się nie w sosie, wstałeś lewą nogą, to powinieneś uświadomić sobie, że każdy ma słabsze dni i następnego dnia na pewno będzie lepiej, ale to nie oznacza, że już dziś nie możesz zmienić tego stanu rzeczy.

Zrób coś co poprawi ci nastrój. Kup sobie coś co kusi cię od dawna, spotkaj się z ukochaną osobą, wybierz się na łono natury lub po prostu obejrzyj zwariowaną komedię.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się złego nastroju jest trening sportowy (bo uaktywniają się hormony szczęścia) oraz właśnie uśmiech bliskiej osoby. Czasem nawet twój własny śmiech potrafi to zrobić. Dlatego rozbaw samego siebie lub bliską ci osobę, a jej uśmiech cię zarazi.

Śmiech czyni cię szczęśliwym

Spróbuj zmusić się do śmiechu przez 20-30 sekund. Chociaż może to wydawać się nienaturalnym, to jednak robi swoje.Wówczas twój organizm relaksuje się i uwalniają się różne chemiczne związki, które czynią nas szczęśliwymi.

Spróbuj stworzyć zbiór wszystkich rzeczy, które cię naprawdę potrafią rozbawić: filmy, książki, artykuły, muzykę itp. Możesz je zapisywać w notesie lub na pliku w komputerze. Zaglądaj tam, gdy będziesz miał słabsze momenty. I nie tylko wtedy.

Uczyń uśmiech stałym zwyczajem

optymizm-pogoda-ducha

Często mamy wybór między marszczeniem brwi, obojętnością lub śmiechem, jednak zapominamy o tym ostatnim. Zapominamy, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do bycia nie w sosie, do tego, że coś jest nie w porządku.

Jeśli jednak postarasz się pamiętać o uśmiechu, to na pewno po jakimś czasie stanie się on twoim stałym zwyczajem.

Łatwiej jest się uśmiechać niż marszczyć brwi

Łatwiej jest się uśmiechać niż marszczyć brwi dlatego, że podczas uśmiechu pracuje mniej mięśni. Ale jeśli będziesz się częściej uśmiechał, to twoje mięśnie odpowiedzialne za uśmiech, wkrótce staną się silniejsze niż te, które odpowiadają za grymasy niezadowolenia.

A wówczas będzie coraz łatwiej i łatwiej ciągle się uśmiechać…

Reklamy

2 komentarze dotyczące “Dlaczego powinieneś się uśmiechać?

  1. podoba mi się ten wykład o uśmiechu 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: